Default welcome msg!

U heeft geen producten in uw winkelwagen.

Lupine vrij

LupineLupinemeel wordt gemaakt van zaden van de blauwe lupine. Het heet ook wel ‘bonenmeel’. De voedingsmiddelenindustrie ziet lupinemeel als goed alternatief voor sojameel, dat vaak afkomstig is van genetisch gewijzigde soja. Lupine wordt de laatste jaren vaak gebruikt in voedingsmiddelen omdat het een goedkoop product is. Overgevoeligheid voor lupinemeel komt waarschijnlijk steeds vaker voor bij Nederlanders. De klachten uiten zich voornamelijk in de vorm van jeuk in de mond, astma/benauwdheid, netelroos en angioedeem.

Lupine lijkt qua voedingsmiddel het meest op pinda’s. Als je op lupine reageert, is er een verhoogde kans dat je ook op soja of pinda reageert, of op beiden. Amandelspijs wordt vaak gebruikt als alternatief.

Waarin kan ik lupine tegenkomen?
Voedingsmiddelen die lupine kunnen bevatten:
Banket, bladerdeeg, brood, chocolade, dressing, gepaneerde producten, koek, meergranenbrood, pasta, saus, snacks, soep, taartbodems, vegetarische vleesvervangers, vleeswaren, wafels.

Etiket
De volgende aanduidingen op het etiket kunnen wijzen op de aanwezigheid van lupine:
Eiwitconcentraat, lopino, loyu, lupini/tremocos, lupine, lupinemeel, lupinestukjes, okara, voedingsvezel.

 Bron: voedselallergie.nl

Kijk hieronder voor ons lupine-vrije assortiment!

  1. Pesto Tradizionale 180gr. TerraSana

    Hardstikke vegan !

    In deze pesto worden behalve pijnboompitten geen andere noten gebruikt. Lekker als smaakmaker in soepen of sauzen, of op een (pizza croccantina) cracker bij de borrel.

    (zie extra info)

    Meer info

  2. Bloedsinaasappel marmelade BIO 360gr. Dutch Cranberry

    Onze marmelades worden nog echt gemaakt van de schillen van citrusvruchten en hebben een lekkere frisse en licht bittere smaak. Gebruik ze op de boterham, in de yoghurt, bij een stukje kaas of bij het dessert.

    Meer info

  3. Moerbeien wit RAW superfood glazen pot BIO 190gr. TerraSana

    Lekker om zo te eten of om door je ontbijt /muesli te doen. Ook voor kinderen een lekker tussendoortje, Ook verkrijgbaar in een handige navulzak van 175 g (zwart of wit) of moerbei-crumble.Probeer alle andere soorten raw superfood ook maar eens. (zie extra info)

    Meer info

  4. Citroensap puur BIO 0.25ltr. Dutch Cranberry

    Heerlijk vers sap op ambachtelijke wijze bereid, onverdund en niet gezoet, gemaakt van de beste kwaliteit citroen. Het fruit is vers geperst en direct afgevuld. Geen geur -, kleur- en smaakstoffen of conserveermiddel toegevoegd. Ons sap is gepasteuriseerd. Schudden voor gebruik.

    Meer info

    € 3,45
  5. Arganolie culinair 250.ml Natuurgroothandel

    Ook buiten Marokko is culinaire arganolie populair in de keuken en internationale chef-koks gebruiken arganolie om gerechten als pasta, rijst, couscous, ijs, vers fruit en zelfs crème brûlée te verrijken.

     

     

    Meer info

  6. Frituurolie Special can 20ltr. Natuurgroothandel

    Frituurolie Special is volledig opgebouwd uit plantaardige olie, met name zonnebloemolie en raapolie.

    Meer info

    € 45,60
  7. Tabasco Chipotle bbq smaak 60ml.

    BBQ smaak. Pulp van rode Tabasco pepers

    Meer info

    € 3,50
  8. Kokos-opklopcreme 400ml. Terrasana

    Taartje met slagroom? Daar heb je deze plantaardige kokos ’slagroom’  van kokos voor nodig. In een handomdraai heb je met deze extra romige kokosmelk een vegan alternatief voor opgeklopte slagroom. Alleen even opkloppen!

    Meer info

  9. Indonesische gebakken uitjes 75gr. Terrasana

    Indonesische rijstafel vanavond? Dan mogen de gebakken uitjes zeker niet ontbreken! Deze knapperige topping is favoriet en onmisbaar in Indonesische gerechten. Ook zijn deze crispy onions gebakken met zonnebloemolie en dus palmolievrij! Ook goed voor de aarde dus.

    Meer info

  10. Maismeel Polenta 1000gr. Brandwijk tht 12-2026

    Fijn gemalen mais o.a. voor chapati's, tamales en polenta. 

    Maismeel polenta

    Voeg de maismeel toe aan 2x dezelfde hoeveelheid kokend water en roer goed door.

    Meer info

Beter leven
UTZ
EKO
Rainforest alliance
Fairtrade
Demeter
ASC
MSC
Milieukeur
RSPO
Nordic Swan Ecolabel
Krav
Skal
Koosjer
FSC
PECF
Kringloop
Streekproduct
ISF
GlobalGap